Remont a nowe meble

Zmiana koloru ścian, dekoracji czy montaż nowego wykończenia podłóg to ważne elementy w modernizacji wizerunku wnętrza. Jednak to właśnie nowe meble sprawiają, że wyraźnie dostrzegamy zmiany oraz wysiłek włożony w remont. Dzięki meblom osiągamy efekt prawdziwej metamorfozy. Podpowiadamy, czym się kierować wybierając nowe meble do świeżo wykończonego bądź wyremontowanego mieszkania.

Przemyśl funkcje

Wypoczynek

Zanim zaczniesz przeglądać katalogi lub strony internetowe zastanów się, jakie meble są ci niezbędne. Dwuosobowa sofa może być niezwykle efektowna, jednak czy okaże się praktyczna w rodzinnym salonie, w którym często podejmuje się gości? Tu zdecydowanie lepiej sprawdzi się solidna kanapa lub modułowy narożnik. Kanapa narożna może posiadać część rozkładaną do spania bądź siedzisko z funkcją relaks, czyli regulacją zagłówka i podnóżka. W kwestii wykończenia rekomendujemy klasyczne obicia skórzane o ponadczasowym charakterze lub meble tapicerowane, które doskonale wpisują się w potrzeby stylu nowoczesnego bądź skandynawskiego (zwłaszcza gdy mają drewniane dodatki).

Strefa stołowa

Dopełnieniem aranżacji salonu z otwartą kuchnią będą zestawy jadalniane, składające się ze stołu, krzeseł i komody o funkcji kredensu. Stół to miejsce, przy którym spędzamy wspólne chwile w rodzinnym gronie i celebrujemy ważne wydarzenia. Warto wybrać taki, przy którym pomieszczą się wszyscy – praktycznym rozwiązaniem będzie funkcja rozkładania.

Przechowywanie

Nowoczesne komody i zestawy RTV wizualnie otwierają przestrzeń w mieszkaniu, ponieważ możemy ustawiać je w dowolnych konfiguracjach – niekoniecznie obok siebie. Dzięki zamykanym szafkom z półkami i szufladom pełnią funkcję przechowywania. Do eksponowania pamiątek i dekoracji doskonale nadadzą się półki z podświetleniem lub nowoczesne regały LOFT.

Wybierz kolor

Przy doborze kolorów warto postawić na kontrast wobec nowego koloru wyremontowanych ścian i podłóg. Następnie skupiamy się na centralnym meblu danej strefy mieszkania, np. sofie lub narożniku, i dopasowujemy do niego kolejne elementy wyposażenia – zarówno kolorystycznie, jak i pod względem wielkości. Po wyborze głównych elementów wyposażenia czas na dodatki: fotele, pufy, ławy kawowe oraz dywany i dekoracje.

Podsumowując – wybór nowych mebli pozwoli czerpać pełnię satysfakcji z remontu wnętrza. Nowe meble warto wybrać w jednym punkcie sprzedaży. Zakupy online pozwolą zaoszczędzić sporo cennego czasu. Wybierz meble kierując się nie tylko gustem, ale i potrzebami oraz względami praktycznymi (np. łatwością czyszczenia tapicerki, jeżeli posiadasz małe dzieci lub zwierzaki). Inne wyposażenie sprawdzi się w nowoczesnej kawalerce singla, a inne w rodzinnym salonie w domu jednorodzinnym.